Používáte prohlížeč, který není plně podporován. Je možné, že některé funkce nebudou zcela fungovat, ale klidně se tu rozhlédněte.

SK Čeladná

Oficiální stránky klubu

Fotbalový klub SK Čeladná

Menu
Poslední výsledky
03.11.2019
FC Bílovec
-
SK BESKYD ČELADNÁ
2 : 1

03.11.2019
SK Beskyd Čeladná -dorost
-
Návsí
1 : 2

09.10.2019
TJ Hukvaldy
-
SK Beskyd Čeladná st.přípravka
5 : 5

02.11.2019
Sk Beskyd Čeladná-st.žáci
-
Janovice
10 : 1
Tabulka
# Tým b.
1 Brušperk 0
2 Bílovec 0
3 Břidličná 0
4 D.Datyně 0
5 Frenštát p.R 0
6 Hlubina 0
7 Háj ve Slezsku 0
8 Krnov 0
9 Oldřišov 0
10 Petrovice 0
11 Polanka 0
12 Pustá Polom 0
13 SK BESKYD ČELADNÁ 0
14 Stará Bělá 0
15 Český Těšín 0
16 Šenov 0
Detail aktuality
23.11.2011 14:16

Čeladenský fotbalista Martin Valigůra se na podzim prosadil celkem třináctkrát

Martin Valigůra si převzal od zástupce firmy D-Sport Petra Remeše hlavní cenu (kopačky) věnovanou nejlepšímu kanonýrovi podzimní části fotbalových soutěží.

Frýdek-Místek – V minulém týdnu se s posledními zápasy ukončila fotbalová soutěž o nejlepšího kanonýra Frýdecko-Místecka a Třinecka. Tu pro okresní fotbalisty připravila naše redakce ve spolupráci s firmou D-Sport.


Martin Valigůra si převzal od zástupce firmy D-Sport Petra Remeše hlavní cenu (kopačky) věnovanou nejlepšímu kanonýrovi podzimní části fotbalových soutěží.
Autor: Deník/Robert Schedling

V prvním ročníku soutěže se z vítězství radoval Lukáš Stoszek (tehdy Oldřichovice, nyní hráč Vendryně, pozn. red.), na jaře letošního roku si obul střelecké kopačky Karel Maceček z béčka Frýdku-Místku.

I nyní oba kanonýři okupovali příčky nejvyšší, korunu krále střelců si ale za podzim vystřílel útočník SK Čeladná Martin Valigůra. Hráč spíše s házenkářskou postavou nastřílel svým sokům třináct branek. S pětadvacetiletým sympaťákem jsme si na chvíli při předání hlavní ceny v místecké prodejně D-Sport popovídali.

Martine, ke koruně podzimního krále střelců vám pomohly i tři hattricky, kterých jste docílil…

Šlo vlastně o hattricky, kterých jsem docílil v domácím prostředí. Mezi tím ale přišel jeden zápas, ve kterém jsem dal pouhý gól. To bylo zrovna s mým bývalým klubem SK Brušperk

Dal jste třináct branek. Jakým způsobem jste je nejčastěji docílil?

Abych řekl pravdu, tak celý tým pracoval vyloženě na mě, takže já jsem se hlavně potloukal po šestnáctce a byly to takové klasické dorážky. Že bych dával góly z dálky, to ne.

Závěr soutěže kanonýrů byl hodně dramatický. V posledním kole I. B třídy se na vás dotáhl Lukáš Stoszek (vítěz prvního kola soutěže, pozn. red.). Jediným, kdo vás mohl ještě předskočit, byl janovický střelec Radim Pařenica. Ten by ale musel v posledním podzimním kole vstřelit hattrick, což se mu nakonec nepovedlo….

Víte, já jsem tak nějak v závěru podzimu ani neuvažoval nad tím střeleckým úspěchem. Spíš byl pro mě důležitý úspěch Čeladné, jelikož jsme sezonu nezačali zrovna nejlépe. Když už se ale závěr soutěže blížil, tak jsem se samozřejmě šel na Radima Pařenicu, se kterým se moc dobře známe, podívat. Nebudu zastírat, že jsem mu ten hattrick nepřál. (smích)

Nyní proběhl již třetí ročník kanonýrské soutěže. Věděl jste o ní už před tím, nebo jste ji zaregistroval až v době, kdy jste měl šanci zvítězit?

Abych řekl pravdu, tak o soutěži jsem moc nevěděl. Já tyhle ambice nikdy neměl, ale asi to bylo po druhém hattricku, to už mi kluci v šatně soutěž připomněli.

Bude vás tenhle úspěch něco stát?

Samozřejmě, už ty tři hattricky mě stály hodně, teď ještě tohle. (smích)

Vy jste do Čeladné přišel v době, kdy spadla z krajského přeboru….

V Čeladné byla tehdy velice složitá situace, hlavně v tom, že neměla vlastně s kým hrát. Spousta hráčů zde skončilo. I proto jsme s několika kluky přišli zde a našim cílem je jednoznačně vrátit Čeladnou opět nahoru. Podle mě je zde nejen krásný areál, ale i finance, aby se zde hrál minimálně krajský přebor.

Začátek soutěže byl ale z vaší strany hodně rozpačitý. Dvě remízy, porážky v Raškovicích, s Bystřicí, ve Smilovicích, ale i cenná domácí výhra nad béčkem Frýdku-Místku. V čem spočíval váš pomalejší rozjezd?

Já bych to hlavně spatřoval v tom, že naše sestava nebyla konsolidována. I já vlastně první čtyři kola odehrál na stoperu a až pak se přesunul na mé místo v útoku. Když k tomu malému počtu hráčů začaly přibývat zranění a červené karty, tak nás vše tohle sráželo. Posledních asi sedm kol si to už sedlo a my začali vyhrávat.

Zvláště vám vyšly poslední tři kola, kdy jste si třemi výhrami v řadě jistě spravili náladu?

Víte, když někdo dává své peníze do výkonnostního fotbalu, tak z toho nemůže mít nic jiného, než jen potěšení. Pokud však to potěšení není, tak je jasné, že ani ty peníze do fotbalu nikdo dávat nebude.

Když to shrneme, tak ke koruně podzimního krále střelců vám hlavně pomohl celý čeladenský tým?

S tím naprosto souhlasím. Celý tým začal pracovat na mě, a jelikož já toho moc nenaběhám, tak jsem pro něj prospěšný alespoň tím, že tu branku dám. Zkrátka musím mít kolem sebe kluky, kteří to oběhají za mě a pak mi jen ten míč dají.

Na jaře začne další ročník této soutěže kanonýrů. Troufnete si obhájit své podzimní vítězství?

Určitě si troufnu, jelikož si myslím, že s týmem, co na Čeladné máme a také se soutěží, kterou hrajeme, na to je.

VIZITKA

MARTIN VALIGŮRA
Narozen: 6. května 1986
Kariéra: Hrabová, NH Ostrava, Hlučín, Motorlet Praha, Bohuslavice, MFK Havířov, SK Brušperk, SK Čeladná
 

Naposled upraveno: 23.11.2011 15:00
Dresy dresses.png