Detail aktuality
01.10.2011 19:09

Konečně výhra, porážíme Veřovice 4:2, hattrickem k tomu přispěl Valigůra
 (uvnitř článku video + fotky z utkání najdete v galerii)

V nádherném sobotním odpoledni jsme odehráli další kolo soutěže. Přibližne 150 diváků bylo zvědavo, zda se domácím podaří přerušit sérii proher. Podle očekávání začali domácí tlakem, z něhož dokázali již v 10. minutě otevřít skóre, po faulu na Valigůru se z přímého kopu trefil Úlehla. To domácí povzbudilo a dále produkovali ofenzivní fotbal, byly dříve u odražených míčů a soupeře jasně přehrávali, ve dvou samostatných únicích se objevil Neuwirth, ale ani jednou se mu nepodařilo dostat míč do síťě, "Tohle se musí proměňovat, zvláště pak za stavu 1:0, už po 20 minutách mohlo být hotovo" láteřil nad zahozenými šancemi domácí útočník. Tlak domácích pokračoval, jedovka Staskeviče prosvištěla těsně kolem tyče. Ve 27.minutě si udělal prostor ve vápně Valigůra, zpracoval si balón hezky na prsa, jenže střelou z otočky trefil pouze brankáře. Před poločasem přišel konečně uklidňující gól pro domácí, po ruce hostujícího stopera Černocha následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Valigůra, 2:0. "Na penaltu jsem sice určený nebyl, ale věřil jsem si, že ji dám", komentoval střelec druhé branky. Do kabin šli tak spokojenější domáci hráči.

Hned po změně stran zahrozili z brejku hosté, ale brankář Cuper se vytasil s dvěma bravurnými zákroky, nejprve zlikvidoval střelu a pak následnou dorážku, při které ovšem utrpěl nepříjemný úder do obličeje, "Ta druhá střela mě trefila prudce do hlavy, ale chytil jsem ji a to je důležité", svěřil se nám po zápase. I to byl důvod proč musel být později vystřídán. Ještě se však předtím mohl radovat z vedení 3:0, kdy po přihrávce ze strany skóroval opět Valigůra do odkryté branky. V 74. minutě se po nedůsledném bránění Sloty dostal k míči Hanko a snížil na 3:1, to již strážil svatyni domácích vystřídavší Puchký. Hrál se vcelku i nadále pohledný fotbal, bežela 81. minuta a krásný Neuwirthův křižný pas dokázal zpracovat Valigůra, s míčem se napáral a uklidil jej do branky střelou na zadní tyč, čímž dokonal svůj hattrick, 4:1 "jsem za to moc rád, dneska mi to tam padalo, je jedno kdo ty góly dává, důležitější ovšem je, že máme 3 body", konstatoval útočník domácích. Hostům se podařilo ke konci utkání ještě snížit , a to když zahrál rukou mimo vápno gólman Puchký, obdržel červenou kartu a byl nařízen přímý kop. Do branky se postavil hráč z pole Neuwirth, ale ani ten nedokázal zabránit Košelíkově tečované střele v cestě do sítě. Utkání tak skončilo v poměru 4:2 pro domácí mužstvo.

Sestava SK Čeladná: Cuper (58.Puchký) - Freisler, Rusnok, Hrdina, Martásek (60.Slota) - Úlehla, Staskevič, Bláha (57.Kunz), Oborný  - Valigůra, Neuwirth

K dalšímu utkání zajíždejí naši hráči na půdu Albrechtic, kde se bude hrát v neděli 9. října od 15 hod.