16 Šenov 0
Detail aktuality
15.10.2011 19:49

Po kvalitním výkonu přehráváme Brušperk 4:0!

Týmový výkon pomohl k získání tří bodů ve víkendovém zápase 9. kola domácím fotbalistům."Jsem s dnešním výkonem svých svěřenců spokojen, konečně jsme dokázali proměnit své brankové příležitosti, kterých si vytváříme v každém zápase dostatek" konstatoval s úsměvem na tváři trenér Procházka. Jeho protějšek na lavičce hostů Leon Dostalík neměl moc důvodů k radosti, "již třetí zápas nás srážejí naše chyby, chyběli nám sice 3 hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat".

Počátečních 20 minut utkání bylo z obou stran spíše oťukávacích a hrálo se opatrně. Hosté už mohli v té době vést, bohužel pro ně, jejich hráč po kontaktu s domácím Fraislerem v souboji neupadl a tak rozhodčí Brezovský nemohl nařídit pokutový kop. "Šel jsem do skluzu a kontakt tam byl, ale když hráč nespadne, nemůže být nařízena penalta" komentoval inkriminovaný moment obránce Freisler. V první větší šanci se tak ocitl hostující Galajda, k dlouhému míči měl blíže než vyběhnuvší brankář Cuper, ovšem jeho pokus o přehození mu nevyšel a trefil přímo Cupera. Dvě minuty na to přišel centr z pravé strany domácích, po přiklepnutí Valigůry se s přispěním teče trefil Bláha, 1:0. Vedení jako by vlilo domácím fotbalistům energii do žil. Neuwirthův pas za obranu nedokázal využít Valigůra. Další načechraný centr Oborného trefil v pádu hlavou Neuwirth, ale gólman Jaroš převedl pěkný zákrok a míč vytěsnil na tyč. Stejně dobře si poradil také s hlavičou Valigůry, z níž vytěžili domácí rohový kop. Míč poslal před branku Staskevič a stejně jako v Albrechticích jej umístil do sítě Rusnok, "pro tuhle sezónu mám splněno" narážel na svůj druhý gól v letošní sezoně domácí stoper. Těsně před poločasem ještě trefil břevno hostů Bláha. Uzavřel tak dění prvního dějství.

Domácí hned ve 46. minutě opět ohrozili gólmana hostů. 50. minuta, Cuper
ukazuje své kvality a likviduje nebezpečnou šanci forvarda Brušperku. Touženého snížení nedosáhl ani Havránek, jež nedokázal umístit odražený balón mezi tři domácí tyče. Pak přímý kop hostí letí nad domácí branku. Uklidnění pro Čeladnou příchází po gólu na 3:0, kdy pas Hrdiny zužitkoval Valigůra. Tentýž hráč ještě chvíli na to vystřelil bodlem, míč ale prosfištěl nad břevnem. Čtvrtou brankou dorazil Brušperk Ulehla, zachytil chybnou rozehrávku, prošel obranou a uzavřel tak účet utkání.