27.08.2011 22:20

Sobotní vydařená domácí premiéra!

SK Beskyd Čeladná   3 : 1  MFK Frýdek Místek "B"

hráno 28.8.2011 v 17:00 (hřiště Čeladná)

V sobotním parném odpoledni jsme přivítali na svém domácím hřišti juniorku Frýdecko-Místeckého MFK. V týdnu se podařilo dotáhnout přestup Denise Horvátha a tak ho trenér Procházka zařadil vedle Valigůry na hrot útoku. Již v 5. Minutě se podařilo hostům skórovat, kdy ztrátu míče uprostřed hřiště využili hosté k přihrávce do strany a z následného centru se nemýlil hostující kanonýr Maceček, který krásnou umístěnou střelou nedal domácímu Cuperovi šanci, 0:1. Nebyl to ovšem poslední souboj těchto dvou fotbalistů. Maceček pak ze svého palebného arsenálu vytáhl dvě krásné střely, ale gólman Cuper předvedl neméně krásné a jak se později ukázalo, také důležité zákroky. O chvíli později, pak ještě zlikvidoval samostatný únik hostujícího forwarda. Ve 14. minutě již bylo srovnáno, to si po rohovém kopu na zadní tyči naskočil Rusnok, hlavou vrátil míč před bránu, kde jej pohotově uklidi do brány bezmocného gólmana Valigůra, 1:1. Hostující obrana si vybrala slabší chvilku ve 43. Minutě, kdy po dlouhém výkopu a následném prodloužení Valigůry, propadl míč až k Horváthovi, jenž šikovným obloučkem překonal vyběhnuvšího Tesarčíka. Do šaten tak šli spokojenější domácí fotbalisté za stavu 2:1.

Druhý poločas odstartoval šancí Valigůry, ten nedokázal ideálně trefit míč z jedné a branku minul. Hosté mohli vyrovnat, po hezkém uvolnění vyslal další ze svých střel Maceček, ale brankář Cuper podával v brance výborný výkon a jeho střelu lapil. Trenér domácích udělal změnu a za Valigůru poslal na hřiště zkušeného Kunze. Ten nejprve nedokázal z deseti metrů proměnit přistrčení Úlehly a při druhé šanci, kdy si to mašíroval ze strany na gólmana hostů, jej pouze trefil. A Jiří Kunz potřetí, tentokráte již s gólovým efektem, dlouhý míč mezi stopery propasíroval pod gólmanem hostů a zpečetil tak výsledek zápasu na konečný 3:1. Jedinou kaňkou na celém utkání, byl slabý výkon hlavního arbitra Závodného.

K utkání nám řekl pár slov středopolař domácího týmu Daniel Staskevič: Se třemi body samozřejmě panuje spokojenost. Ovšem do zápasu jsme nevstoupili dobře, hned v 5. minutě obdržet branku nebylo nic příjemného. Naštěstí jsme dokázali celkem brzy srovnat a výbornými zákroky nás podržel Cuper. Jako rozhodující moment, vidím náš vstřelený gól na 2:1, který padl těsně před přestávkou. Jen škoda, že se nám třetí branku nepodařilo vstřelit dříve než 89. minutě, na proměňování šancí budeme muset ještě zapracovat, dodal.

Rozhodčí: Závodný V., Šimek M., Novák M.

Branky: Valigůra, Horváth, Kunz – Maceček

Sestava SK Beskyd Čeladná:  Cuper - Zouhar, Rusnok, Hrdina, Freisler (Slota) - Oborný, Úlehla, Staskevič, Bláha  - Valigura (Kunz), Horváth (Machandr).    Trenér: Milan Procházka

Sestava FMK F-M „B“:  Tesarčík - Šebestík (Tobiáš), Javorek, Junga, Hlaváč - Dvořák, Preči, Biolek, Foukal - Švábík (Kolář), Maceček.                                    Trenér: Tomáš Zářický

Naposled upraveno: 30.08.2011 07:57